Videó

Hirdetés

concerto 20231029
R-BESZÉLGETÉS: MIÉRT ÉPPEN IZLAND?  Beszélgetés Tengely Gábor bábrendezővel

R-BESZÉLGETÉS: MIÉRT ÉPPEN IZLAND?
Beszélgetés Tengely Gábor bábrendezővel

Miért éppen Izland? Hogyan jutunk el a kovászos kenyér sütésétől a másfél évtizede tartó sikeres bábszínészi, illetve bábrendezői karrier közel teljes feladásáig? Mire jó az óceán, a vulkán, a vízesés egy rendező életében? Szabad-e üzenetet küldeni a színpadról a gyerekeknek? Miért tartja fantasztikus kezdeményezésnek a Lázár Ervin Programot? Helykeresés és újratervezés: Tengely Gábor bábrendezővel idéztük fel eddigi pályája meghatározó állomásait, de beszélgetésünkben azt is elárulja, fog-e valaha Izlandon színházat rendezni.

Bírom a kritikát. Na, erre befizetek!
Ezeket a cikkeket előfizetőink olvashatják. Már előfizetőnk vagy? Lépj be!
Belépek Előfizetek
Tovább a cikkhez

R-BESZÉLGETÉS: BUDAPEST, TE CSODÁS!Podcast Török Andrással a Budapest Könyvről

R-BESZÉLGETÉS: BUDAPEST, TE CSODÁS!
Podcast Török Andrással a Budapest Könyvről

Megújult Török András legendás Budapest Könyve. A Revizor podcastjában a szerzővel együtt hasonlítottuk össze az első kiadást az átdolgozott verzióval. Alternatív útikönyv-e a Budapest Könyv? Mit keresnek benne a Fortepan fotói? Mit őrzött meg és mit szüntetett meg a korábbi kiadásokból? MERÉNYI ÁGNES INTERJÚJA.

Bírom a kritikát. Na, erre befizetek!
Ezeket a cikkeket előfizetőink olvashatják. Már előfizetőnk vagy? Lépj be!
Belépek Előfizetek
Tovább a cikkhez

R-BESZÉLGETÉS: PONTOK, VONALAK, RÁCSOK JÁTÉKA Rényi András tárlatvezetése a balatonfüredi Modern Műtárban

R-BESZÉLGETÉS: PONTOK, VONALAK, RÁCSOK JÁTÉKA
Rényi András tárlatvezetése a balatonfüredi Modern Műtárban

Nem hétköznapi esemény, ha Magyarországon új kiállítóhely nyílik, amelyben egy modern magángyűjtemény kap helyet. A Balatonfüreden 2023 tavaszán nyílt Modern Műtár különleges épületegyüttesében a közel ötven éve alakuló Szöllősi–Nagy-gyűjtemény látható. A hidrológus és festőművész házaspár kezdetben a magyar Európai Iskola modernista alkotóinak műveit gyűjtötte, később Franciaországban a francia és az emigrációban élő magyar művészek alkotásait, majd a kilencvenes évektől a gyűjtemény valóban globálissá vált: japán, latin-amerikai, német, svéd és holland absztrakt darabok sorakoznak benne. A Momű vezető kurátorának Rényi Andrást kérték fel, a Revizor vele járta végig a Képek játéktere című kiállítást.

Bírom a kritikát. Na, erre befizetek!
Ezeket a cikkeket előfizetőink olvashatják. Már előfizetőnk vagy? Lépj be!
Belépek Előfizetek
Tovább a cikkhez

Hirdetés

ciroka banner
mng textura 20231031
mikulas 350x700 revizor

Bírom a kritikát. Na, erre befizetek! Csáki Judit belevág!

Na, erre befizetek! A 2008-ban alapított Revizor – a kritikai portál 2023 őszétől részben előfizetésessé válik. Prémiumanyagainkhoz havi, negyedéves, éves, illetve támogatói éves előfizetést vásárló olvasóink férnek hozzá. Higgyetek Csáki Judit alapító szerkesztőnek, aki azt mondja: belevág!

Tovább a cikkhez

Bírom a kritikát. Na, erre befizetek! László Ferenc utánanéz!

Na, erre befizetek! A 2008-ban alapított Revizor – a kritikai portál 2023 őszétől részben előfizetésessé válik. Prémiumanyagainkhoz havi, negyedéves, éves, illetve támogatói éves előfizetést vásárló olvasóink férnek hozzá. Higgyetek László Ferenc alapító szerkesztőnek, aki azt mondja: utánanézünk!

Tovább a cikkhez

TÍZ ÉV VOLT
Beszélgetés Ugrai Istvánnal és Zsedényi Balázzsal az Átrium múltjáról és jövőjéről

Átvágtattunk egy évtizeden: a Kultúrbrigád csapata fokozatosan és megfontoltan egy repertoárszínházat hozott létre az Átriumban. Küzdöttek az elemekkel, amelyek kivált a magánszínházakat sújtották: a tao megszüntetésétől kezdve borult az üzleti terv, a finanszírozás igazságtalanságai és képtelenségei pedig lassanként teljesen ellehetetlenítették a működést. Hogy mindez hogy függ össze egy pusztító és silány kormányzati kultúrpolitikával, és milyen hatása van és lesz a színházakra - ezekről is beszélgetett Csáki Judit a RE:vízió sorozatunkban Ugrai Istvánnal és Zsedényi Balázzsal.

Bírom a kritikát. Na, erre befizetek!
Ezeket a cikkeket előfizetőink olvashatják. Már előfizetőnk vagy? Lépj be!
Belépek Előfizetek
Tovább a cikkhez

re:VÍZIÓ –
(M)ilyen volt a Színházi Olimpia?

A 10. Színházi Olimpia, ahogy az eseményeket kitartóan látogató színikritikusok látták: Csáki Judit és Jászay Tamás beszélgetéséből kiderül, mik voltak a fény- és a mélypontok, de arról is szó lesz, vajon van-e még létjogosultsága ma ennek a különös fesztiválformának.

Tovább a cikkhez

re:VÍZIÓ – Nekünk írták a dalt!
Poptörténeti kiállítás a Magyar Zene Házában

Nekünk írták a dalt. Nekünk készítették a videót. Az előbbi a @magyar_zene_haza október végéig látogatható poptörténeti kiállításának címe, míg az utóbbi egy tényközlés: Puskás Panni, Sugár Bertalan, László Ferenc és videós munkatársunk, Fórizs Dániel meglátogatta ezt az érdekes tárlatot, hogy ott felvegyék számunkra a re:VÍZIÓ sorozat legújabb darabját. Polbeat, Erdős Péter, három T – csupán néhány téma beszélgetésükből. #revizoronline #magyarzeneháza #revízió #nekünkírtákadalt

Tovább a cikkhez

Hirdetés

btm_budapest hatás
czrental
mazurka vagy polonéz lengyel hónapok a revizoron waclaw felczak alapítvány

re:VÍZIÓ
Műfordítás

Újbeszél és duplagondol. Ki teremtette és ki teremti újjá Orwell nyelvét? Egy Koestler-kézirat kalandos sorsa. A re:VÍZIÓ beszélgetése Lukács Laura és Mesés Péter műfordítókkal.

Tovább a cikkhez

re:VÍZIÓ
Mácsai100

A re:VÍZIÓ különleges helyszínen forgatott: a Kiscelli Múzeum – Fővárosi Képtár templomterében beszélgettünk Mácsai István festő életmű-kiállításán az életműről és a művész helyéről a kánonban. Merényi Ágnes beszélgetőtársai: B. Nagy Anikó kurátor és Topor Tünde művészettörténész.
/A kiállítás látványtervezője Devich Botond, a grafikus Balogh Boglárka./

Tovább a cikkhez

re:VÍZIÓ
Színikritika

A re:VÍZIÓ című sorozatunk legújabb részében szerkesztőségünk négy kritikusa, Csáki Judit, Puskás Panni, László Ferenc és Jászay Tamás beszélget a színikritikáról és a színikritikusi létről.

Tovább a cikkhez

re:VÍZIÓ
Látványtervezők

Nincs itt semmi látnivaló? A hazai színházi látványtervezés meghatározó alakjaival, Izsák Lilivel, Kálmán Eszterrel és Nagy Fruzsinával beszélgettünk szakmai érdekképviseletről és rendezői túlerőről, újrahasznosításról és jogdíjproblémákról, tervezői kreativitásról és csökkenő büdzsékről. Kiderül az is, hogy külföldön sincs kolbászból a tervező kerítése.

Tovább a cikkhez

R-beszélgetés:
Polgár Csaba

Korábban színésznek mondta magát, aki rendez is, ma már büszkén vallja magát rendezőnek. Értelmiséginek ugyanakkor nem. Polgár Csabával, az Örkény István Színház művészével ambíciókról és generációváltásról beszélgettünk, valamint arról, hogy hogyan kell megrendezni egy litván előadást, ha az ember egyáltalán nem beszél litvánul, és hogy miért érdemes menni vagy maradni.

Tovább a cikkhez

re:VÍZIÓ
Katona József Színház

A Katona József Színház negyvenéves története során töretlenül őrizte a magyar színházi életben betöltött pozícióját. A társulat munkája mértékadó, a közönség szeretetét és a szakma figyelmét egyaránt élvezi. De mit jelentett a Katona-jelenség a kezdetekkor, mit az elmúlt évtizedekben, és mit jelent ma? Mennyire őrzi saját hagyományait, és mennyi teret ad a változásnak? A témáról ezúttal a kritikus szakma három elismert képviselője, Csáki Judit, Stuber Andrea és Urbán Balázs beszélget; aki őket kérdezi: Puskás Panni.

Tovább a cikkhez

R-beszélgetés:
Reisz Gábor

Minek köszönheti a VAN valami furcsa és megmagyarázhatatlan az elsöprő sikerét? Miért írta első szólólemezét a Nemzeti Filmintézetbe berepülő légyről? Hogyan érzi magát, hogy újra nulla pénzből kell filmet forgatnia, holott a VAN után megfogadta, többet ilyet nem csinál?
Reisz Gáborral, a VAN és a Rossz versek című kultfilmek, és a Komolyan röhejes vagyok színházi előadás rendezőjével beszélgettünk erről és még sok minden másról: Benedek Tiborról, Enyedi Ildikóról, fájó kritikákról, és a magyar filmszakma jelenlegi helyzetéről.

Tovább a cikkhez